Joe Buck in Dorpskerk Muntendam

Muntendam- Groningen telt vele, soms eeuwenoude kerken. Tijdens Ode, een samenwerking tussen Groninger Kerken en SPOT Groningen,  vormen ze het decor voor een reeks concerten. In het kader hiervan geeft Joe Buck zondagmiddag 13 april om 15 uur een concert in de Dorpskerk in Muntendam. In de nummers van singer-songwriter komen pop, folk en country samen.

Het is voor het eerst dat Ode naar de Dorpskerk in Muntendam komt, zegt Liesbeth Roovers-Visser van de plaatselijke commissie die de kerk beheerd. Tijdens Ode is ieder voor- en najaar zijn er optredens wat varieert van pop tot klassiek. Dit wordt verdeeld over de kerken van de Groninger Kerken.

De Dorpskerk is vorig voorjaar overgenomen van de hervormde gemeente. De mensen die de kerk bezochten hebben een plek gekregen in de Grote kerk van Veendam. In het najaar van 2024 is er vanuit de Stichting een plaatselijke commissie gekomen voor het beheer van de kerk. ,,Er zijn vier mensen in het vaste team en er hebben zich mensen aangemeld die hand- en spandiensten willen doen, maar we zijn nog steeds op zoek naar mensen”, aldus Liesbeth.  De commissie zorgt voor het behoud op zich en maken bijvoorbeeld de kerk schoon. Ze zijn de ogen en oren ter plaatse en kunnen doorgeven en zien daardoor als er onderhoud gedaan moet worden en kunnen dit dan doorgeven.

De kerk wordt opengesteld voor publiek en gaat vanaf 1 april dagelijks open. Het plan is om vaker activiteiten in de kerk te organiseren zoals tentoonstellingen en orgelconcerten. Maar er zijn ook andere mogelijkheden. Zo is het de bedoeling dat het gebouw afgehuurd kan worden voor bijvoorbeeld een trouwerij, uitvaart, feesten. ,,Verenigingen kunnen hier ook bijeen komen. Zo zijn er een heleboel mogelijkheden.”

Tip voor de redactie?

Tip of nieuws voor onze redactie? Stuur dan een e-mail naar info@rtvmiddengroningen.nl