Kerstpracht op de Fraeylemaborg

Tussen zaterdag 16 december en zondag 31 december kunt u de Fraeylemaborg in kerstsfeer zien. De vrijwilligers hebben diverse kamers van de borg prachtig versierd met bloemstukken en kerstpracht. Loop een rondje en zie de Grote Zaal, Rode Kamer, Daagsche Kamer, Eetkamer, Hal, Keuken, Speelkamer, Gele Kamer, Boudoir en de Slaapkamer in een ander licht.

In de Kleine Zaal is een opstelling gemaakt om de kerst van 1931 te beleven. De familie Thomassen à Thuessink van der Hoop van Slochteren heeft de kerstboom klaar staan. Het is een bijzonder jaar. Voor de eerste keer zal de koninklijke kerstgroet op de radio uitgezonden worden. De opstelling in de kamer is gebaseerd op archief foto’s en de herinneringen van de familie. Daar hoort ook een piano bij die door bezoekers bespeeld mag worden.

We praten met conservator Carien Kremer en 2 vrijwilligers over alle voorbereidingen voor de aankleding, die vaak al in de zomer beginnen, zoals het verzamelen van bloemen uit de tuin, het drogen en spuiten in brons of goudkleuren, om de kamers mooi aan te kleden zodat de kerstsfeer nog beter uitkomt in alle kamers en hal.

Tip voor de redactie?

Tip of nieuws voor onze redactie? Stuur dan een e-mail naar info@rtvmiddengroningen.nl