Hoogezand – Dianne van Engelenburg uit Hoogezand is zondag 16 maart in het Agora theater in Lelystad gekroond tot Mrs. Unity Nederland. Bij deze verkiezing draait het om kracht, diversiteit en maatschappelijke betrokkenheid. Alle deelnemers zijn maatschappelijk betrokken en willen verschil maken in datgene waar ze voor staan en daar gaan ze ook voor. Het gaat om persoonlijke onderwerpen als eetstoornissen, tienermoeders, sport of in het geval van Dianne een persoonlijkheidsstoornis. Dianne deed mee in de categorie Mrs. Verder waren er nog de Teen en Miss verkiezing. In welke categorie iemand meedoet hangt af van de leeftijd.
Dianne had de overwinning niet verwacht en begint het nu, de dag erna, langzaam te beseffen. Ze vond het niveau van de andere dames ook zo goed. De dag begon met het doen van het haar en de make-up. ,,Om 13 uur startte de generale repetitie. We zijn vooral flink aan het oefenen geweest op de trouwjurkenronde waar we een brug over moesten.” Na die tijd was het eten en gereed maken voor de avond. ,,Alles klaarleggen en terwijl je aan het wachten bent voel je de spanning.” Na de openingsdans waarmee de avond geopend werd volgde de voorstelronde, lingerieronde, bruidsjurkenronde en galajurkenronde. ,,Daarna maakte de top vijf zich klaar voor de vragenronde.” Toen was het moment van de uitreiking daar en onder toeziend oog van onder andere familie werd Dianne gekroond. Ze hoorde onder meer dat ze zich zo had ingezet en laten zien dat ze wilde.
Door haar winst gaat ze zich nu voorbereiden om naar India toe te gaan. ,,Daar is de Mrs. Unity World Final.” Dit geldt ook voor de twee andere categorieën. ,,In 2026 ben ik ook weer aanwezig bij de verkiezing in Nederland. Dan ben ik daar om de meiden te begeleiden.” Overigens is het niet de enige prijs die Dianne won. Ze kreeg ook nog de subtitel Miss Charity omdat ze het meeste geld had opgehaald voor de stichting ALS waar alle deelnemers van elke categorie hebben ingezet. ,,We hebben in totaal 12.146 euro opgehaald.” (Foto Gerzinda Fotografie)